Start > CONT-EVO MAP > CONT-EVO MAP - Przykłady i pomoc

Przykłady i pomoc (archiwum dla wersji wycofanej ze sprzedaży)

Ta wersja instrukcji dotyczy wersji aplikacji sprzed 8. kwietnia 2016 i jest już nieaktualna.

Jak wspomniano powyżej, aplikacja CONT-EVO MAP zawiera także Edytor kodów pocztowych, w celu umożliwienia użytkownikowi zarówno zmian w bazie, jak i dodawania nowych rekordów.

Działanie edytora jest bardzo proste. Jego uruchomienie odbywa się poprzez użycie polecenia ?Edytor kodów pocztowych? w sekcji ?Kody pocztowe?:

Jej użycie wyświetli okno dialogowe: 

Możemy przeszukać bazę aplikacji, wpisując określony kod pocztowy w pierwsze pole ? załóżmy, że wpiszemy kod 89-121: 

Jeśli kod istnieje w bazie, pojawi się komunikat, iż jesteśmy w trybie edycji kodu ? możemy dokonać jakichkolwiek zmian i zapisać je przyciskiem ?Zapisz zmiany/dodaj rekord?.

Jeśli wpisanego kodu nie było by w bazie, wówczas możemy go dodać tym samym poleceniem, uprzednio definiując odpowiednie parametry i wypełniając pola.

Dla ułatwienia, edytor wraz ze zmianami wyboru dokonywanymi przez użytkownika na odpowiednich listach zawęża pozostałe, czyli jeśli wybierzemy z listy województwo kujawsko-pomorskie, wówczas na liście powiatów pojawią się jedynie te, które istnieją w bazie kodów pocztowych i są w obszarze tego województwa. Podobnie jest z gminami. Nie są zawężane typy powiatów oraz gmin.

UWAGA: Jeśli w trakcie dodawania nowego kodu okaże się, iż dana gmina nie pojawi się na liście, można ją dopisać ręcznie, zamiast wyboru z listy (aplikacja to umożliwia), a następnie zapisać taki rekord. Aplikacja nie sprawdza poprawności wpisów użytkownika, podpowiada jednak prawidłowość wyboru (przy wyborze typu regionu ? co dotyczy powiatów oraz gmin) poprzez zwracanie w odpowiednich polach kodów TERYT przypisanych dla danej kombinacji. Brak pojawienia się kodu TERYT, nie oznacza jednak, iż wprowadzona kombinacja nie jest prawidłowa ? oznacza tylko tyle, że nie ma takiej w bazie aplikacji.

 Odpowiednio wypełnione pola edytora (dodane rekordy), będą stanowiły bazę dla aplikacji, którą będzie wykorzystywać opisywana powyżej funkcja KOD_P.

 Polecenie ?Resetuj listy? powoduje zdjęcie filtrów z list wyborów, wynikających z dokonanych zaznaczeń (po jego użyciu, listy wyboru, które mogły zostać odfiltrowane, zawierają pełne dane) ? innymi słowy, formularz zostaje ?wyczyszczony?.