Moment, w którym uruchamialiśmy makro (odpowiednie okno), dawał nam jeszcze jedną możliwość: umożliwiał przypisanie wykonania makra do skrótu klawiaturowego. Innymi słowy po użyciu odpowiedniej kombinacji klawisza "Ctrl" i któregoś z innych określone makro będzie się wykonywało, bez wcześniejszego wyświetlania listy makr.
W trakcie rejestrowania makra, możliwość przypisania skrótu, daje nam polecenie umieszczone na oknie dialogowym:
Podczas definiowania skrótu należy jednak pamiętać o tym, aby nie użyć do uruchamiania makra jednego ze standardowych skrótów klawiaturowych jak np. "Ctrl+N" - czyli nowy plik, "Ctrl+O" - czyli otwórz itd. Oczywiście od użytkownika zależy, czy będzie z nich korzystał w tym określonym arkuszu, jeśli jednak chce zachować ich funkcjonalność podczas używania pliku z makrem, które wykorzystuje skróty - musi brać pod uwagę, że wykorzystanie tego typu skrótów zastąpi pierwotną ich funkcjonalność. Cecha ta nie będzie występowała podczas używania skrótów w trakcie pracy z innymi plikami.
Na koniec wspomnieć trzeba, iż w przypadku kiedy zapomnimy zdefiniować skrótu w trakcie rejestracji makra, możemy to uczynić w oknie, w którym wyświetlaliśmy listę makr (polecenie Makra na wstążce):
Wybierając polecenie (przycisk) Opcje, wyświetlimy dodatkowe okno, w którym możemy wprowadzić pożądany skrót (prawa część powyższego obrazka) - z konsekwencjami takimi samymi, jak omówione powyżej.