Start > CONT-EVO MAP > CONT-EVO MAP - Instrukcja on-line

Podstawowe funkcje

Mapy miast

Wcześniej wspomniano, iż aplikacja CONT-EVO MAP daje możliwość wizualizacji także na mapie miasta. Opcja wstawienia mapy jest dostępna w tej samej części, w której była możliwość wstawienia mapy wbudowanej w podziale na województwa, powiaty i gminy:

Po użyciu polecenia "Wstaw wbudowaną mapę Polski wg: Miast", pojawi się lista wyboru z miastami:

W przypadku każdego miasta mamy do wyboru (poza granicami danej miejscowości): wstawienie najważniejszych ulic (wraz z etykietami, które są widoczne po przesunięciu myszki nad daną ulicę), dzielnic, osiedli oraz kodów pocztowych - wszystkie te trzy elementy w formie punktów na mapie. Dokonujemy odpowiedniego wyboru (np. Bydgoszcz w"pełnej opcji"):

Naciskamy przycisk "Wstaw listę i mapę do arkusza", chwilę czekamy (zwłaszcza, jeśli zaznaczyliśmy ulice) i mamy gotową wizualizację:

W przykładzie są wszystkie dostępne obiekty. Oczywiście w przypadku tworzenia konkretnej wizualizacji, należy wybrać tylko te, które nas aktualnie interesują, a pominąć te, które są dla nas bezużyteczne tak aby wizualizacja była czytelna.

Zarówno do ulic, jak i do każdego punktu możliwe jest przypisanie wartości, kolorystyki jak i wykresu. Dodatkowo wybrane grupy punktów można skalować, aby zobrazować np. odpowiadające im wartości wielkością punktów lub po prostu je wyróżnić na tle innych.